*****پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال*****مواد سوختي و ترقه را در مقادير کم يا انبوه هرگز در منزل نگه داري نکنيم..........به خاطرداشته باشيد همواره استفاده نادرست و بي رويه از وسايل آتش بازي و روشن کردن آتش هاي بزرگ حوادث ناگواري بدنبال دارد..........از آتش زدن لاستيک ، هيزم ، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداري نمائيم.........- کبريت و مواد آتش زا را از دسترس کودکان دور نگه داريم..........به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهيم......... از پارک اتومبيل در کوچه ها و معابر تنگ خودداري کنيم چرا که آتش بازي در نزديکي وسايط نقليه که حامل بنزين و مواد سوختي هستند در صورت کمترين نشت و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي گرداند که چاشني انفجار آن کشيده شده است..........مراقب اعمال و رفت و آمد فرزندان خود بوده و به آنها جهت پرهيز از آتش و ترقه بازي و ساخت مواد منفجره دستي هشدار دهيم..........به صاحبان فروشگاههاي مواد شيميايي و رنگ فروشيها توصيه مي کنیم که از فروش هرگونه مواد آتش زا و مواد شيميايي به کودکان و نوجوانان خودداري نمايند...........در صورت بروز هرگونه حريق و يا حادثه ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت با تلفن 125 با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشاني دقيق اطلاع دهيم و در صورت آسیب دیدن فرد یا افراد با 115 تماس گرفته شود..........در شادی های فرزندان دلبندمان مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم
گروه غیرواگیر

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

 • پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت روز ملی بهورز
  دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول پیشاپیش فرا رسیدن 12 شهریور ماه روز ملی بهورز را بر تمامی همکاران بهورز در دانشگاه علوم پزشکی دزفول تبریک گفت. در این پیام آمده است: درخشش چشمگیر موفقیت‌های نظام سلامت در عرصه بین‌المللی مرهون تلاش‌های خستگی ناپذیر انسان‌هایی است که عاشقانه و مخلصانه در ارائه خدمات پیشگیری از تهدیدات سلامتی برای یکایک آحاد جامعه روستایی در دورافتاده‌ترین مناطق جغرافیایی کشور سر از پا نمی‌شناسند.12 شهریور ماه روز بهورز یادآور تلاش دلسوزانه و صادقانه کسانی است که تمام اوقات خود را وقف خدمات رسانی به خلق خدا می کنند که محصول این خدمات ارتقای سلامتی، کاهش مرگ و میر، افزایش امید به زندگی و افزایش شاخص های سلامتی بوده است. اینک به دلیل تقارن این روز ملی با ایام دهه محرم، پیشاپیش این روز را بر بهورزان دلسوز نظام سلامت شاغل در دانشگاه تبریک عرض نموده و از خداوند منان خواهانم خادمین راستین خدمت به خلق را در سایه الطاف بیکرانش بیش از پیش موفق بدارد.

 • دومین جلسه کارگروه عوامل مرتبط با سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر برگزار شد.
  دومین جلسه کارگروه عوامل مرتبط با سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با حضور دکتر مسعودی فر معاون بهداشت، مدیران گروه و روسای مراکز بهداشت شهرستانها مورخ 30 تیرماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد

 • تقدیر و تشکر از دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به پاس داشت همت والا و زحمات ارزشمند ایشان در مدیریت بحران سیل 98
  در مراسمی از زحمات ارزشمند دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مدیریت بحران سیل سال 98، توسط دکتر نمکی مقام عالی وزارت تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 • پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت فرا رسیدن روز کارمند
  دکترمسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پیامی، 4 شهریورماه مصادف با روز کارمند را تبریک گفت.


عنوان

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه آموزشی یک روزه ترویج ازدواج سالم در جوانان در معاونت بهداشت برگزار شد.
کارگاه یک روزه ترویج ازدواج سالم در جوانان با حضور کارشناسان برنامه سلامت جوانان و نوجوانان ستاد شهرستانها، مربیان آموزشگاه بهورزی و مراقبین سلامت شهرستانهای، دزفول، شوش و گتوند مورخ 11 شهریور ماه 1398 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ٠٧:٤٢ - 1398/06/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
نشست مدیریت سلامت خانواده با مسئولین واحد خانواده در معاونت بهداشت برگزار شد.
نشست مدیریت سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت با مسئولین واحد سلامت خانواده شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند مورخ 9 شهریور ماه 1398 درسالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٧:٥١ - 1398/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه آموزشی ارزیابی ایمنی و خطر واحدهای بهداشتی (SARA) در معاونت بهداشت برگزار شد.
نظر به آغاز زمان اجرای برنامه ارزیابی ایمنی و خطر واحدهای بهداشتی (SARA) در کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور به صورت همزمان، کارگاه آموزشی تحت همین عنوان توسط گروه مدیریت خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشتی مورخ 11 شهریور ماه 1398 جهت کارشناسان ستادی شهرستان های دزفول، شوش و گتوند برگزار شد.
 ١٧:٤٨ - 1398/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت روز ملی بهورز
دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول پیشاپیش فرا رسیدن 12 شهریور ماه روز ملی بهورز را بر تمامی همکاران بهورز در دانشگاه علوم پزشکی دزفول تبریک گفت.
 ١٧:٢٨ - 1398/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
بازدید معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تیم همراه از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
در راستای اهمیت برنامه های ابلاغی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و به منظور ارتقاء سطح کیفی فعالیت های مرتبط، مورخ 27 مرداد ماه 1398 دکتر ترابی معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت و خانم دولتی از کارشناسان این دفتر جهت بررسی برنامه های طرح تحول سلامت از شهرستان های دزفول و شوش بازدید کردند.
 ١٧:١٩ - 1398/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول روز داروساز را تبریک گفت.
دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پیامی فرا رسیدن 5 شهریور ماه زادروز بزرگداشت حکیم زکریای رازی و روز داروساز را خدمت همکاران این عرصه تبریک گفت.
 ٠٩:٢٨ - 1398/06/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت فرا رسیدن روز کارمند
دکترمسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پیامی، چهارم شهریورماه مصادف با روز کارمند را تبریک گفت.
 ١٠:٢٤ - 1398/06/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
جلسه بررسی و ارائه عملکرد بسیج ملی کنترل فشارخون بالا و همچنین تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این طرح در معاونت بهداشت برگزار شد.
جلسه بررسی و ارائه عملکرد بسیج ملی کنترل فشارخون بالا و همچنین تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این طرح با حضور دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول، معاونین ایشان در دانشگاه، مدیر روابط عمومی دانشگاه، مدیران گروههای معاونت بهداشت و روسای مراکز بهداشت شهرستانها مورخ 16 مرداد ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٢:٠٩ - 1398/06/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
عملیات مبارزه با جوندگان مخزن بیماری سالک در شهرستان شوش انجام شد.
عملیات مبارزه با جوندگان مخزن بیماری سالک در شهرستان شوش با اعتباری بالغ بر 220 میلیون ریال در 7 منطقه روستایی و شهری شهرستان شوش انجام شد.
 ١٢:٣٩ - 1398/05/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
اولین کمیته فصلی بیماری های غیرواگیر(NCD) و تشریح نشانگرهای برنامه عملیاتی سال 98 در معاونت بهداشت برگزار شد.
اولین کمیته فصلی بیماری های غیرواگیر(NCD) و تشریح نشانگرهای برنامه عملیاتی سال 98 با حضور دکتر شفیعی نیا مدیر گروه بیماری های غیر واگیر، کارشناسان گروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشت، مسئولین واحد پیشگیری و کارشناسان غیرواگیر شهرستان ها برگزار شد مورخ 14 مرداد ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ٠٧:٥١ - 1398/05/20 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

گروه غیرواگیر

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه