*****پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال*****مواد سوختي و ترقه را در مقادير کم يا انبوه هرگز در منزل نگه داري نکنيم..........به خاطرداشته باشيد همواره استفاده نادرست و بي رويه از وسايل آتش بازي و روشن کردن آتش هاي بزرگ حوادث ناگواري بدنبال دارد..........از آتش زدن لاستيک ، هيزم ، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداري نمائيم.........- کبريت و مواد آتش زا را از دسترس کودکان دور نگه داريم..........به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهيم......... از پارک اتومبيل در کوچه ها و معابر تنگ خودداري کنيم چرا که آتش بازي در نزديکي وسايط نقليه که حامل بنزين و مواد سوختي هستند در صورت کمترين نشت و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي گرداند که چاشني انفجار آن کشيده شده است..........مراقب اعمال و رفت و آمد فرزندان خود بوده و به آنها جهت پرهيز از آتش و ترقه بازي و ساخت مواد منفجره دستي هشدار دهيم..........به صاحبان فروشگاههاي مواد شيميايي و رنگ فروشيها توصيه مي کنیم که از فروش هرگونه مواد آتش زا و مواد شيميايي به کودکان و نوجوانان خودداري نمايند...........در صورت بروز هرگونه حريق و يا حادثه ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت با تلفن 125 با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشاني دقيق اطلاع دهيم و در صورت آسیب دیدن فرد یا افراد با 115 تماس گرفته شود..........در شادی های فرزندان دلبندمان مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم
گروه غیرواگیر

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

  • سومین کمیته معاونتی کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر برگزار شد.
    سومین کمیته معاونتی کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت، مدیران گروه معاونت بهداشت، رابطین معاونت های درمان، آموزشی، دانشجویی، فرهنگی و غذا و دارو و همچنین جمعی از کارشناسان معاونت بهداشت مورخ 10 آذر ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

  • "تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"
    روز جهانی غذا هر سال در 24 مهر ماه برگزار می شود و در سال جاری FAO شعار"تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"را برای برگزاری این روز نامگذاری کرده است.


عنوان

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
جلسه بررسی و تحلیل عملکرد برنامه های بهداشت حرفه ای (نشست فصل زمستان) برگزار شد.
جلسه ی بررسی و تحلیل عملکرد گروه مهندسی بهداشت حرفه ای، مورخ 13 بهمن ماه 1398در معاونت بهداشت و با حضور کارشناسان این گروه همچنین کارشناسان ستادی شهرستان ها برگزار شد.
 ٠٨:١٠ - 1398/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته معاونتی هفته ملی سلامت مردان (7-1 اسفند ماه) برگزار شد
کمیته معاونتی هفته ملی سلامت مردان (7-1 اسفند ماه) با حضور معاون فنی، مدیریت سلامت خانواده، جمعیت و مدارس و سایر مدیران گروههای معاونت بهداشت مورخ 21 بهمن ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ٠٨:٢١ - 1398/11/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری کارگاه 60 ساعته زایمان فیزیولوژیک
کارگاه 60 ساعته زایمان فیزیولوژیک با حضور31 نفر از ماماهای شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند به مدت دو هفته در بهمن ماه 1398 برگزار شد.
 ٠٨:٠٥ - 1398/11/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
جلسه توجیهی NCD در خصوص انجام هشتمین پیمایش عوامل خطر بیماری های غیرواگیر (STEPS، سرمایه اجتماعی و استئوپروز( برگزار شد
جلسه توجیهی NCD در خصوص انجام سه مطالعه "هشتمین پیمایش عوامل خطر بیماری های غیرواگیر (STEPS)، سرمایه اجتماعی و ارزش زندگی و استئوپروز (IMOS) با حضور مدیرگروه و کارشناسان گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت، مسئول امور آزمایشگاهها، مسئول فناوری اطلاعات، مسئولین و کارشناسان واحد پیشگیری شهرستان های دزفول و شوش همکاران امور آزمایشگاه ها و اعضای تیم پرسشگری شهرستان های دزفول و شوش مورخ 21 بهمن ماه 1398 برگزار شد.
 ١٨:٠٠ - 1398/11/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری کارگاه دو روزه مداخلات روانی، اجتماعی در بلایا و حوداث غیر مترقبه
کارگاه دو روزه مداخلات روانی، اجتماعی در بلایا و حوداث غیر مترقبه با حضور دکتر غفارزاده مدیر گروه سلامت روان دانشگاه شهید بهشتی و فوکال پوینت کشوری برنامه مداخله روانی، اجتماعی در حوداث و بلایای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورخ 7 و 8 بهمن ماه 1398 برگزار شد.
 ١٠:٤٥ - 1398/11/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
اقدامات کنترلی بهداشتی در مسیر های راهپیمایی با شکوه 22 بهمن
با حضور کارشناسان بهداشت محیط تشدید انجام اقدامات کنترلی در مسیر های راهپیمایی با شکوه 22 بهمن از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام شد.
 ١٧:٤٤ - 1398/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول تربیت بدنی پایگاه مقاومت بسیج مرکز بهداشت دزفول
غبار روبی مزارشهدای انقلاب توسط دوچرخه سواران انجام شد.
مسئول تربیت بدنی پایگاه مقاومت بسیج مرکز بهداشت دزفول گفت: غبار روبی مزارشهدای انقلاب توسط دوچرخه سواران انجام شد.
 ١٤:٣٢ - 1398/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
اجرای طرح واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال
بیش از 34000 کودک در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول تا پایان سال جاری، واکسن تزریقی فلج اطفال را دریافت خواهند کرد.
 ١٤:٠٧ - 1398/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته دانشگاهی هماهنگی در جهت توسعه برنامه های تشخیص زودهنگام سرطان برگزار شد
کمیته دانشگاهی هماهنگی در جهت توسعه برنامه های تشخیص زودهنگام سرطان با حضور دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی، معاون بهداشت، معاون غذا و دارو، معاون آموزش، تحقیقات و فناوری، مدیر درمان ، مدیر مرکز درمانی امام حسن (ع)، رییس سازمان های مردم نهاد، مدیرگروه بیماری های غیرواگیر، رییس اداره روابط عمومی دانشگاه، مدیرگروه توسعه شبکه، کارشناس مسئول غیرواگیر و مسئول دبیرخانه ثبت سرطان مورخ 13 بهمن ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٢:٤٣ - 1398/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
چهل درصد از جمعیت کشورتحت پوشش برنامه پزشک خانواده است
رئیس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: چهل درصد از جمعیت کشورتحت پوشش برنامه پزشک خانواده است.
 ١١:٢٨ - 1398/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

گروه غیرواگیر

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه