*****پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال*****مواد سوختي و ترقه را در مقادير کم يا انبوه هرگز در منزل نگه داري نکنيم..........به خاطرداشته باشيد همواره استفاده نادرست و بي رويه از وسايل آتش بازي و روشن کردن آتش هاي بزرگ حوادث ناگواري بدنبال دارد..........از آتش زدن لاستيک ، هيزم ، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداري نمائيم.........- کبريت و مواد آتش زا را از دسترس کودکان دور نگه داريم..........به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهيم......... از پارک اتومبيل در کوچه ها و معابر تنگ خودداري کنيم چرا که آتش بازي در نزديکي وسايط نقليه که حامل بنزين و مواد سوختي هستند در صورت کمترين نشت و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي گرداند که چاشني انفجار آن کشيده شده است..........مراقب اعمال و رفت و آمد فرزندان خود بوده و به آنها جهت پرهيز از آتش و ترقه بازي و ساخت مواد منفجره دستي هشدار دهيم..........به صاحبان فروشگاههاي مواد شيميايي و رنگ فروشيها توصيه مي کنیم که از فروش هرگونه مواد آتش زا و مواد شيميايي به کودکان و نوجوانان خودداري نمايند...........در صورت بروز هرگونه حريق و يا حادثه ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت با تلفن 125 با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشاني دقيق اطلاع دهيم و در صورت آسیب دیدن فرد یا افراد با 115 تماس گرفته شود..........در شادی های فرزندان دلبندمان مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم
تقویم
اخبار > چهارمین جلسه دانشگاهی"کارگروه سبک زندگی سالم در جهت سند دانشگاهی 2 سالانه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر" در معاونت بهداشت برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

چهارمین جلسه دانشگاهی"کارگروه سبک زندگی سالم در جهت سند دانشگاهی 2 سالانه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر" در معاونت بهداشت برگزار شد.

 

چهارمین جلسه دانشگاهی"کارگروه سبک زندگی سالم در جهت سند دانشگاهی 2 سالانه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر" با حضور معاون فنی معاونت بهداشت، مدیران و کارشناسان گروه های این معاونت و و همچنین جمعی از رابطین سایر معاونت ها مورخ 29 دی ماه 1399 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.

 

درابتدای این جلسه مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت در خصوص اهمیت بیماری های غیرواگیر به ویژه در شرایط اپیدمی کرونا مطالبی را عنوان کردند. ایشان با اشاره به پیگیری و انجام مداخلاتی که ازسال های گذشته  تاکنون در جهت ارتقاء اهداف سند صورت پذیرفته لزوم بررسی اهداف آتی را امری ضروری برشمردند. درادامه دکتر شفیعی نیا مدیر گروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشت ضمن ارائه خلاصه ای از تاریخچه تشکیل کارگروه ها و تدوین سند پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و همچنین بیان اهداف سند،به بیان مطالبی در خصوص اهمیت بیماری های غیرواگیر با توجه به شیوع بالای آن در جوامع در حال توسعه و افزایش مرگ و میر و تحمیل هزینه های اقتصادی وارده به جامعه پرداخت. ایشان ضمن اشاره به لزوم شناسایی و مراقبت به هنگام بیماران غیرواگیر در اپیدمی کرونا خاطر نشان کردند با توجه به اینکه ریسک ابتلا و مرگ و میر در افراد دارای بیماری زمینه ای بدون کنترل بالاتر می باشد اهمیت لزوم پیگیری اهداف سند بیش از پیش ضروری می باشد.

 

در پایان ضمن برشمردن مصوبات جلسه گذشته هر یک از اعضای کارگروه ها گزارش اقدامات و فعالیت های یکسال اخیر حوزه خود را ارائه و پس از بیان نظرات همکاران مصوباتی به تصویب رسید. 


٠٨:٥٢ - 1399/11/10    /    شماره : ١٠٩٢٨    /    تعداد نمایش : ١٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج