*****پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال*****مواد سوختي و ترقه را در مقادير کم يا انبوه هرگز در منزل نگه داري نکنيم..........به خاطرداشته باشيد همواره استفاده نادرست و بي رويه از وسايل آتش بازي و روشن کردن آتش هاي بزرگ حوادث ناگواري بدنبال دارد..........از آتش زدن لاستيک ، هيزم ، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداري نمائيم.........- کبريت و مواد آتش زا را از دسترس کودکان دور نگه داريم..........به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهيم......... از پارک اتومبيل در کوچه ها و معابر تنگ خودداري کنيم چرا که آتش بازي در نزديکي وسايط نقليه که حامل بنزين و مواد سوختي هستند در صورت کمترين نشت و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي گرداند که چاشني انفجار آن کشيده شده است..........مراقب اعمال و رفت و آمد فرزندان خود بوده و به آنها جهت پرهيز از آتش و ترقه بازي و ساخت مواد منفجره دستي هشدار دهيم..........به صاحبان فروشگاههاي مواد شيميايي و رنگ فروشيها توصيه مي کنیم که از فروش هرگونه مواد آتش زا و مواد شيميايي به کودکان و نوجوانان خودداري نمايند...........در صورت بروز هرگونه حريق و يا حادثه ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت با تلفن 125 با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشاني دقيق اطلاع دهيم و در صورت آسیب دیدن فرد یا افراد با 115 تماس گرفته شود..........در شادی های فرزندان دلبندمان مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم
تقویم
اخبار > کمیته معاونتی هماهنگی و همکاری در جهت بزرگداشت پویش ملی مبارزه با سرطان برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

کمیته معاونتی هماهنگی و همکاری در جهت بزرگداشت پویش ملی مبارزه با سرطان برگزار شد.

کمیته معاونتی هماهنگی و همکاری در جهت بزرگداشت پویش ملی مبارزه با سرطان با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت، مدیران گروه و کارشناسان گروه های معاونت بهداشت مورخ 1 بهمن ماه 1399 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

 

درابتدای این جلسه مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت ضمن بیان فعالیت های گذشته در راستای پویش ملی مبارزه با سرطان و بیان عملکرد دانشگاه تاکنون، با نظر به ابلاغ وزارت در خصوص نحوه اجرای برنامه های پویش سال جاری در شرایط اپیدمی کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی بیاناتی را اظهار داشتند. در ادامه دکتر شفیعی نیا مدیر گروه بیماری های غیر واگیر ضمن بیان آمار جهان، ایران و دانشگاه در خصوص بار بیماری های غیرواگیر و بروز و شیوع سرطان، نظر به اپیدمی کرونا رویکرد پویش امسال را افزایش آموزش های عموم از طریق شبکه های اجتماعی و اطلاع رسانی غربالگری و تشخیص به موقع بیماری برشمردند. ایشان با بیان اینکه طبق آمار سازمان جهانی بهداشت 68 درصد مرگها به دلیل بیماری های غیرواگیر می باشد که 30 درصد آمار هم مربوط به مرگ های زودرس و 27 درصد به سرطان ها اختصاص می یابد،به ضرورت همکاری های بین بخشی و حمایت طلبی از سازمان های مردم نهاد در راستای اهداف برنامه ملی مدیریت سرطان اشاره نمودند.

 

دکتر شفیعی نیا سپس به بیان آمارهای سال 2020 م. در خصوص بروز موارد جدید سرطان پرداختند که طبق این آمار در جهان دو مورد سرطان برست و سپس ریه بیشترین موارد بروز را داشتند. بیشترین آمار در قاره آسیا و بیشترین مرگ و میر به سرطان ریه منتصب بوده است. ایشان در ادامه در خصوص سه سرطان شایع برنامه وزارت بهداشت مطالبی ارائه نمودند و لزوم برنامه ریزی مدون در جهت پیشگیری از سرطان های (پستان-دهانه رحم-روده بزرگ) با توجه به ماهیت قابل پیشگیری بودن آن ها با همکاری کلیه گروه های معاونتی را خواستار شدند. در پایان پس از ارائه اقدامات پیشنهادی گروه ها مصوباتی به تصویب اعضا حاضر در جلسه رسید. 

 

 


١٠:٢٣ - 1399/11/10    /    شماره : ١٠٩٢٩    /    تعداد نمایش : ١٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج