**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
تقویم
اخبار > برگزاری جلسه توجیهی و آموزشی ادغام بیماریهای غیرواگیر در نظام شبکه جهت مراقبین سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

برگزاری جلسه توجیهی و آموزشی ادغام بیماریهای غیرواگیر در نظام شبکه جهت مراقبین سلامت

 

دکتر شفیعی نیا مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی خبر می دهد:

 جلسه توجیهی و آموزشی ادغام بیماریهای غیرواگیر در نظام شبکه ( ایراپن) اردیبهشت ماه سال 1396 در سالن الغدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول جهت تمام مراقبین سلامت برگزار شد.

این جلسه با همکاری آموزشگاه بهورزی و گروه غیر واگیر معاونت بهداشتی و توسط کارشناسان معاونت بهداشت (گروه های سلامت خانواده، جمعیت و مدارس، بهبود تغذیه جامعه ، بهداشت محیط و  سلامت روان) و همچنین ستاد مراکز بهداشت طی 4 روز برگزار گردید.

دکتر شفیعی نیا هدف از برگزاری این دوره را آشنایی مراقبین سلامت با مفاهیم علمی و عملی اجرای طرح ایراپن، شناخت عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر قبل از ابتلا به این بیماریها و ارجاع به سطوح بالاتر برشمردند. همچنین ایشان بیان داشتند دوره های آموزشی ادغام بیماریهای غیرواگیر همزمان در دو شهرستان شوش و گتوند نیز برگزار شده است.

 
١٤:٣٠ - 1396/03/08    /    شماره : ٥٩٥٣    /    تعداد نمایش : ٤١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج