**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
تقویم
اخبار > دوره بازآموزی یک روزه مراقبت پیش از بارداری در معاونت بهداشت برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

دوره بازآموزی یک روزه مراقبت پیش از بارداری در معاونت بهداشت برگزار شد

 

دوره بازآموزی مراقبت پیش از بارداری 13 شهریور ماه 1396با حضور مسئولین بهداشت خانواده ، کارشناسان سلامت مادران ، کارشناسان سلامت باروری ستاد شهرستانها و مربیان مامایی و سلامت باروری مراکز آموزش بهورزی شهرستانهای دزفول ، شوش و گتوند برگزار برگزار شد. .

در این دوره آموزشی مطالب مهمی در خصوص مراقبت پیش از باردری توسط دکتر دشتی متخصص زنان وزایمان  به عنوان مدرس دوره ارائه شد . در ادامه درخصوص مشاوره باروری سالم و فرزند آوری و ارائه خدمت در سامانه سیب،همچنین انجام مراقبت پیش از بارداری و ارتباط آن در پیشگیری از  مرگ مادر و نوزاد و نیز وضعیت شاخص دانشگاه و شهرستانها توسط کارشناسان گروه سلامت خانواده ارائه شد.


١٣:٠٣ - 1396/06/15    /    شماره : ٦٢٣٤    /    تعداد نمایش : ٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج