**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
تقویم
اخبار > پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت روزجهانی بهداشت محیط


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت روزجهانی بهداشت محیط

 

 امروزه دستيابي به يك زندگي سالم با اميد به زندگي مطلوب تنها از طريق برخورداري از محيط سالم و ارائه عادلانه خدمات سلامت فراهم مي شود. بهداشت محيط با شناسايي و كنترل عوامل محيطي تاثير گذار بر سلامت ، مسئوليت خطيري را با توجه به گسترش روز افزون و تنوع آلايند ه هاي محيطي در اجراي رسالت خود عهده دار است.

نظارت بر تامين و دسترسي به آب آشاميدني سالم ، بهسازي محيط، بهداشت مواد غذايي و اماكن عمومي ، دفع صحيح پسماند و فضولات حيواني و فاضلاب، مبارزه با ناقلين و كنترل سموم، بهداشت پرتوها، كنترل آلودگي هوا، بهداشت محيط بيمارستانها و مراكز بهداشتي درماني، بهداشت مدارس، اقدامات بهداشت محيط در شرايط اضطراری و بحران ها، روز آمد نمودن و اجراي دقيق ضوابط و مقررات مربوطه، گوشه اي از فعاليت هاي بهداشت محيط در حراست از سلامت آحاد جامعه مي باشد. خوشبختانه فعالیت های مهندسین بهداشت محیط  در کشور بعنوان یک فعالیت منسجم ، منشاء اثرات زیادی در ارتقاء سلامت جامعه بوده است که با همت والا و تلاش بی وقفه همکاران در این حیطه روز به روز درخشش و اثربخشی بیشتری داشته که برهیچ انسان دوستدار سلامت پوشیده نیست.

 در اين راستا همكاري اساتيد ، پژوهشگران، دانشجويان و سازمان هاي مردم نهاد با بخش اجرايی وزارت بهداشت در زمينه شناخت نقاط ضعف ، منابع آلاينده و جلب توجه سياست گذاران به اين مقوله خطير نقش قابل توجهي در بهبود وضعيت بهداشت محيط كشور خواهد داشت.  

26 سپتامبر مصادف با 4 مهرماه روز جهانی بهداشت محیط ، نقطه عطفی در برنامه های بهداشت محیط محسوب می شود و میتواند تلاشی دیگر برای آماده سازی عمومی و جلب همکاریهای بین بخشی و حمایت مسئولین باشد.

 با تبريك روز جهانی بهداشت محيط به جامعه بهداشتی بخصوص همکاران مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول ، آرزوي موفقيت روز افزون براي يكايك خدمت گزاران اين عرصه از درگاه الهي مسئلت مي نمايم.


١٢:١٠ - 1396/07/03    /    شماره : ٦٢٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج