**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
تقویم
اخبار > کارگاه بازآموزی بیماری سل برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

کارگاه بازآموزی بیماری سل برگزار شد.

 

کارگاه بازآموزی بیماری سل به مناسبت روز جهانی سل و با حضورکارشناسان بیماری سل و کارشناسان آزمایشگاهی سل شهرستان های دزفول، شوش و گتوند 29 مهر ماه 1396 در محل سالن آموزشی معاونت بهداشتی برگزار شد.

لیلا محبی مدیر گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی ضمن خوشامد گویی به بیان اهمیت موضوع و اهداف و چالش های پیش رو در خصوص بیماری سل اشاره کرد. وی گفت در کنار بیماری سل به ایدز نیز باید توجه ویژه نمود چرا که یکی از چالش های مهم مقابله با بیماری سل عفونت همزمان با ایدز و مقاومت دارویی می باشد. در ادامه دکتر مهدویان به بیان عملکرد شهرستان ها پرداخت. ارائه آموزش های لازم در خصوص برچسب گذاری و حمل ایمن نمونه های عفونی توسط همکاران امور آزمایشگاه از دیگر برنامه های این کارگاه بود. در پایان جهت تقدیر و قدردانی همکاران پرتلاش این حوزه هدایایی به رسم یادبود اعطا شد.١٤:٣١ - 1396/08/08    /    شماره : ٦٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج