**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
تقویم
اخبار > همایش چاقی در بروز بیماریهای دیابت ، سرطان، قلبی و عروقی در معاونت بهداشتی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

همایش چاقی در بروز بیماریهای دیابت ، سرطان، قلبی و عروقی در معاونت بهداشتی برگزار شد

 

همایش "چاقی در بروز بیماریهای دیابت ، سرطان، قلبی و عروقی" با حضور دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول ، سازمانها ، خبرگزاری ها ، دیگر معاونت های دانشگاه ، مراکز بهداشت شهرستاها وپرسنل بیمارستان ها 20 دی ماه 1396 سالن الغدیر برگزار شد.

مهندس جودکیان مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی ضمن اعلام این خبر گفت: علت اینکه بسیج ملی تغذیه سالم امسال با عنوان "چاقی تهدیدی برای امروز و فردا "نام گذاری شده است، بررسی هایی دانست که حاکی از روند روبه افزایش چاقی است بطوریکه 60  درصد افراد بالای 18 سال دچار اضافه وزن و چاق می باشند  ودر مطالعات سال 94 بیست  در صد دانش آموزان18-7 ساله  نیز در هر دو جنس دارای اضافه وزن و چاق هستند. وی ادامه داد بدین منظور جهت فرهنگ سازی برای ترویج تغذیه سالم و کنترل عوامل موثر در بروز بیماریهای مرتبط با تغذیه این همایش توسط گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی برگزار شد.

در ابتدای این همایش دکتر مسعودی فر ضمن پرداختن به شاخص ها و مباحث کلیدی پیرامون عوامل موثر در بروز بیمارهای غیر واگیر به کنترل آنها با رژیم غذایی و فعالیت بدنی اشاره کرد. وی افزود: تلاش برای بهبود تغذیه مردم یکی از برنامه‌های اصلی و مهم طرح تحول سلامت است و در این راستا در حال حاضر 13 کارشناس تغذیه در مراکز جامع خدمات سلامت به کار گرفته شده اند و خدماتی  مانند مشاوره و آموزش تغذیه را به صورت فردی و گروهی ارائه می دهند که می تواند نقش مهمی در مدیریت بسیاری از بیمارهای متابولیکی  داشته باشد .

وی ادامه داد: چاقـــی یـــک بیمـــاری پیچیـــده، بـــا ابعـــاد جـــدی اجتماعـــی و روانـــی می باشد  کـــه همـــه ســـنین و گروههـــای اجتماعــی- اقتصــادی را تحــت تأثیــر قــرار میدهــد بــه طــوری کــه حتـــی چاقـــی کـــودکان هـــم بـــه یکـــی از جدیتریـــن چالشهـــای ســلامت عمومـــی تبدیـــل شـــده اســـت.

در ادامه این همایش دکتر کاراندیش و دکتر حلی از متخصصین تغذیه و اساتید هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص مباحث تخصصی به سخنرانی پرداختند در پایان این همایش با اجرای پنل پرسش و پاسخ راس ساعت 13 پایان یافت.٠٩:٠٠ - 1396/10/25    /    شماره : ٦٧٥٤    /    تعداد نمایش : ٥٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج