**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
تقویم
اخبار > کارگاه آموزشی یک روزه تشخیص آزمایشگاهی لیشمانیوز در معاونت بهداشتی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

کارگاه آموزشی یک روزه تشخیص آزمایشگاهی لیشمانیوز در معاونت بهداشتی برگزار شد

 

کارگاه یک روزه تشخیص آزمایشگاهی لیشمانیوز با حضور دکتر مهدی محبعلی استاد انگل شناسی و قارچ شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پزشکان درمان کننده سالک و کارشناسان آزمایشگاه های بهداشتی  شهرستان های دزفول، شوش و گتوند 27 دی ماه 1396 در سالن جلسات معاونت بهداشتی برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه دکتر مسعودی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن خیر مقدم به مدعوین و بیان اهداف کارگاه در ارتباط با بیماری سالک مطالبی را ارائه کرد . سپس  لیلا محبی مدیر گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی در ارتباط با اپیدمیولوژی بیماری سالک و اهمیت تشخیص به موقع این بیماری تاکید و ارتقائ کیفی تشخیص آزمایشگاهی سالک را بسیار مهم دانست.

در ادامه دکتر مهدی محبعلی راه های تشخیص آزمایشگاهی و روش نمونه گیری صحیح از بیماران مبتلا به لیشمانیوز را به صورت تئوری شرح داد و با حضور در فیلد و انجام نمونه گیری به صورت عملی از افراد مشکوک به بیماری سالک، کارشناسان با روش های صحیح نمونه گیری و رنگ آمیزی آشنا شدند.

 در پایان کارگاه دکتر محبعلی ضمن بررسی نمونه ها و اعلام نتایج  به سوالات کارشناسان آزمایشگاه پاسخ دادند و تشخیص آزمایشگاهی لیشمانیوز با جمع بندی و نتیجه گیری نهایی در ساعت 16 به پایان رسید.٠٩:٢٣ - 1396/11/02    /    شماره : ٦٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٧٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج