**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
تقویم
اخبار > کارگاه یک روزه" طراحی رسانه های سلامت" در معاونت بهداشتی برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

کارگاه یک روزه" طراحی رسانه های سلامت" در معاونت بهداشتی برگزار شد.

 

کارگاه یک روزه " طراحی رسانه های سلامت " 24 دی ماه 1396 و با حضور کارشناسان معاونت بهداشت و اعضای کمیته ارزیابی رسانه های سلامت  در سالن آموزش معاونت بهداشتی برگزار شد.

درابتدای این کارگاه پوران پورخطیبی رئیس گروه آموزش وارتقاء سلامت معاونت بهداشتی ضمن اشاره به نقش و اهمیت رسانه هاي آموزشي در ارتقاي سلامت یاد آور شد یکی از نکات مهم در برنامه ریزی های آموزشی، انتخاب مناسب ترین روش ها و رسانه هاي آموزشي  جهت انتقال محتوای آموزش به مخاطب می باشد، که در نهایت منجر به یادگیری مطلوب فرگیران شود.

وی ادامه داد در واقع رسانه های آموزشی ویژگی های متفاوتی دارند و این وظیفه آموزش دهندگان است تا با آگاهی وآشنایی از آنچه در اختیار دارند، بهترین و مؤثرترین نوع یا انواعی از رسانه ها و شیوه های آموزشی که متناسب با نیازها و موقعیت فراگیران متفاوت است را انتخاب کنند. در ادامه این کارگاه مژگان بهفرد کارشناس آموزش وارتقاء سلامت معاونت بهداشتی به ارائه  توضیحاتی در خصوص انواع رسانه های آموزشی و معیار های ارزشیابی رسانه هایی ازجمله پوستر وپمفلت پرداخت.

 این کارگاه با انجام کار گروهی در خصوص ارزیابی رسانه و طراحی پیام های آموزشی توسط حاضرین به پایان رسید.١١:٤٢ - 1396/11/04    /    شماره : ٦٧٨٨    /    تعداد نمایش : ٥١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج