**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.
گروه غیرواگیر

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

 • برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی ایدز در معاونت بهداشتی
  مهندس محبی مدیرگروه پیشگیری از بیماریهای واگیر معاونت بهداشت خبر داد...

 • هم اندیشی کارشناسان تغذیه معاونت بهداشتی با کارشناسان غذا و دارو
  مورخ ششم آبان 95 جلسه ای با همکاری معاونت غذا و دارو در سالن آموزشی معاونت بهداشتی در راستای ارتقاء کارایی و توانمندسازی کارشناسان تغذیه با موضوع اصول برچسب خوانی محصولات غذایی برگزار گردید...

 • برگزاری کمیته دانشگاهی تفاهم نامه برنامه ملی ثبت سرطان در معاونت بهداشتی
  دکتر شفیعی نیا مدیرگروه محترم بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی از تشکیل کمیته دانشگاهی تفاهم نامه برنامه ملی ثبت سرطان در تاریخ 14/9/95 در معاونت بهداشتی خبر داد...

 • برگزاری چهارمین جلسه تدوین سند دانشگاهی بیماریهای غیرواگیر
  در ابتدای این جلسه دکتر شفیعی نیا به بیان مصوبات تصویب شده در کمیته گذشته پرداخت و در ادامه درخصوص تفاهم نامه همکاری تدوین سند دانشگاهی بین معاونت بهداشت با سایر معاونت ها توضیحاتی ایراد نمود...

 • کارگروه هماهنگی شهرستانی ماده 37 برنامه پنجم توسعه کشوری
  کارگروه شهرستانی ماده 37 سه شنبه با حضور ریاست محترم مرکز بهداشت دزفول مهندس پورآیین و مدیر گروه محترم بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی دکتر شفیعی نیا و نماینده محترم فرمانداری ، دادگستری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت غذا و دارو و شهرداری در سالن معاونت بهداشتی برگزار گردید ...

عنوان

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
همکاری مشترک گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت با بخش ترویج جهاد کشاورزی
درراستای تحقق اهداف توسعه پایدار، امنیت غذایی، تغذیه و نیز ترویج کشاورزی پس از برگزاری دو جلسه استانی، جلسه مشترکی مورخ 18 شهریور ماه 1397 متشکل از اعضای معاونت بهداشت، مرکز بهداشت دزفول به عنوان شهرستان پایلوت و اداره جهاد کشاورزی به عنوان میزبان جلسه برگزار شد.
 ١٦:٥٦ - 1397/06/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
دومین نشست فصلی کارشناسان گروه مهندسی بهداشت حرفه ای در سال 1397 برگزار شد
نشست فصلی کارشناسان گروه مهندسی بهداشت حرفه ای با حضور مدیر گروه و کارشناسان بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت، کارشناسان مسئول شهرستانها و همچنین کارشناسان بهداشت حرفه ای ستاد شهرستان ها مورخ 14 شهریور ماه 1397 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٢:٥٩ - 1397/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
بازدید مدیریت سلامت خانواده جمعیت و مدارس معاونت بهداشت از پایگاه سنجش معاینات دانش آموزی
دکتر عصار مدیریت سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت به همراه کارشناس نوجوانان و مدارس این معاونت از پایگاه سنجش معاینات دانش آموزی بازدید کرد.
 ١٧:٤٨ - 1397/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
نشست فصلی برنامه سلامت جوانان و نوجوانان در معاونت بهداشت برگزار شد.
سومین نشست فصلی برنامه سلامت جوانان و نوجوانان با حضور کارشناسان جوانان و نوجوانان و همچنین بهورزی شهرستان های دزفول، شوش و گتوند مورخ 6 شهریور 1397 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٧:٣٧ - 1397/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
یازدهمین نشست فصلی برنامه سلامت میانسالان و سالمندان در معاونت بهداشت برگزار شد
یازدهمین نشست فصلی برنامه سلامت میانسالان و سالمندان و همچنین سومین نشست سال97 با حضور مدیریت سلامت خانواده جمعیت و مدارس، مسئولین بهداشت خانواده شهرستانها،کارشناسان معاونت بهداشت و شهرستانهای تابعه و کارشناسان آموزشگاه بهورزی مورخ 5 شهریور ماه 1397 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٧:٣١ - 1397/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
پیام تبریک دکتر مسعودی فر به مناسبت فرارسیدن روز بهورز
دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول فرارسیدن 12 شهریور ماه روز بهورز را به این عزیزان تبریک گفت.
 ١١:٠٨ - 1397/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
جلسه آموزشی برنامه های سلامت دهان و دندان در معاونت بهداشت برگزار شد
در راستای برگزاری کارگاه آموزشی و ابلاغ دستورالعملهای جدیداداره دهان و دندان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، جلسه ای آموزشی با همین عنوان مورخ 30 مرداد ماه 1397 و با حضور کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت وهمچنین کارشناسان ستادی شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند در معاونت بهداشت برگزار شد.
 ٠٨:٤١ - 1397/06/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
نوزدهمین کمیته ادغام بیماری های غیر واگیر در معاونت بهداشت برگزار شد
نوزدهمین کمیته ادغام بیماری های غیر واگیر با حضوردکتر مسعودی فر معاون بهداشت، مهندس اعلمی معاون فنی، مدیران گروه و کارشناسان معاونت بهداشت مورخه 22 مرداد ماه 1397 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ٠٨:١٤ - 1397/06/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه آموزشی یک روزه مادران پرخطر با موضوع چاقی و خشونت در معاونت بهداشت برگزارشد
کارگاه آموزشی یک روزه مادران پرخطر با موضوع "چاقی و خشونت" و با حضور کارشناسان ستادی سلامت مادران، مربیان مامایی مراکز آموزش بهورزی و همچنین تعدادی از کارشناسان مامایی شاغل در مراکز محیطی شهرستانهای دزفول، شوش وگتوند مورخ 30مرداد 1397در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ٠٨:٠٨ - 1397/06/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
دومین نشست کارشناسان ستادی برنامه سلامت مادران در معاونت بهداشت برگزار شد
نشست کارشناسان برنامه سلامت مادران با حضور کارشناسان ستادی سلامت مادران شهرستانها و مربیان مامایی مراکز آموزش بهورزی دزفول و شوش مورخ 23مرداد ماه 1397 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ٠٨:٠٣ - 1397/06/11 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

گروه غیرواگیر

 

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه