*****پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال*****مواد سوختي و ترقه را در مقادير کم يا انبوه هرگز در منزل نگه داري نکنيم..........به خاطرداشته باشيد همواره استفاده نادرست و بي رويه از وسايل آتش بازي و روشن کردن آتش هاي بزرگ حوادث ناگواري بدنبال دارد..........از آتش زدن لاستيک ، هيزم ، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداري نمائيم.........- کبريت و مواد آتش زا را از دسترس کودکان دور نگه داريم..........به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهيم......... از پارک اتومبيل در کوچه ها و معابر تنگ خودداري کنيم چرا که آتش بازي در نزديکي وسايط نقليه که حامل بنزين و مواد سوختي هستند در صورت کمترين نشت و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي گرداند که چاشني انفجار آن کشيده شده است..........مراقب اعمال و رفت و آمد فرزندان خود بوده و به آنها جهت پرهيز از آتش و ترقه بازي و ساخت مواد منفجره دستي هشدار دهيم..........به صاحبان فروشگاههاي مواد شيميايي و رنگ فروشيها توصيه مي کنیم که از فروش هرگونه مواد آتش زا و مواد شيميايي به کودکان و نوجوانان خودداري نمايند...........در صورت بروز هرگونه حريق و يا حادثه ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت با تلفن 125 با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشاني دقيق اطلاع دهيم و در صورت آسیب دیدن فرد یا افراد با 115 تماس گرفته شود..........در شادی های فرزندان دلبندمان مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم
گروه غیرواگیر

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

 • "تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"
  روز جهانی غذا هر سال در 24 مهر ماه برگزار می شود و در سال جاری FAO شعار"تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"را برای برگزاری این روز نامگذاری کرده است.

 • پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت روز ملی بهورز
  دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول پیشاپیش فرا رسیدن 12 شهریور ماه روز ملی بهورز را بر تمامی همکاران بهورز در دانشگاه علوم پزشکی دزفول تبریک گفت. در این پیام آمده است: درخشش چشمگیر موفقیت‌های نظام سلامت در عرصه بین‌المللی مرهون تلاش‌های خستگی ناپذیر انسان‌هایی است که عاشقانه و مخلصانه در ارائه خدمات پیشگیری از تهدیدات سلامتی برای یکایک آحاد جامعه روستایی در دورافتاده‌ترین مناطق جغرافیایی کشور سر از پا نمی‌شناسند.12 شهریور ماه روز بهورز یادآور تلاش دلسوزانه و صادقانه کسانی است که تمام اوقات خود را وقف خدمات رسانی به خلق خدا می کنند که محصول این خدمات ارتقای سلامتی، کاهش مرگ و میر، افزایش امید به زندگی و افزایش شاخص های سلامتی بوده است. اینک به دلیل تقارن این روز ملی با ایام دهه محرم، پیشاپیش این روز را بر بهورزان دلسوز نظام سلامت شاغل در دانشگاه تبریک عرض نموده و از خداوند منان خواهانم خادمین راستین خدمت به خلق را در سایه الطاف بیکرانش بیش از پیش موفق بدارد.

 • دومین جلسه کارگروه عوامل مرتبط با سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر برگزار شد.
  دومین جلسه کارگروه عوامل مرتبط با سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با حضور دکتر مسعودی فر معاون بهداشت، مدیران گروه و روسای مراکز بهداشت شهرستانها مورخ 30 تیرماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد

 • پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت فرا رسیدن روز کارمند
  دکترمسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پیامی، 4 شهریورماه مصادف با روز کارمند را تبریک گفت.

 • تقدیر و تشکر از دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به پاس داشت همت والا و زحمات ارزشمند ایشان در مدیریت بحران سیل 98
  در مراسمی از زحمات ارزشمند دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مدیریت بحران سیل سال 98، توسط دکتر نمکی مقام عالی وزارت تقدیر و تشکر بعمل آمد.


عنوان

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
همایش پیاده روی به مناسبت روز جهانی قلب و هفته سالمندان برگزار شد.
همایش پیاده روی به مناسبت روز جهانی قلب و هفته سلامت سالمندان و با شعار منتخب "همگی ما می‌توانیم قهرمانانی در راستای حفظ سلامت قلب خود و اطرافیانمان باشیم"مورخ 16 مهر ماه 1398 در معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٤:٠٣ - 1398/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
جلسه ی آموزشی و توجیهی خوداظهاری کارفرمایان در معاونت بهداشت برگزار شد.
جلسه ی آموزشی و توجیهی برنامه ابلاغی خوداظهاری کارفرمایان با حضور کارشناسان مسئول مهندسی بهداشت حرفه ای و همچنین کارشناسان ستاد مراکز بهداشت شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند مورخ 17 مهرماه 98 در معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٢:٣٩ - 1398/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
"تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"
روز جهانی غذا هر سال در 24 مهر ماه برگزار می شود و در سال جاری FAO شعار"تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"را برای برگزاری این روز نامگذاری کرده است.
 ١٢:٠٤ - 1398/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
جلسه بررسی مشكلات حوزه مديريت سلامت خانواده، جمعيت و مدارس در معاونت بهداشت برگزار شد.
جلسه مدیریت سلامت خانواده ،جمعیت و مدارس با عنوان بررسی مشكلات حوزه مديريت سلامت خانواده ، جمعيت و مدارس با حضور معاون فنی معاونت بهداشت، روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستانهای شوش و گتوند، روسای مراکزشهرستانها و همچنین مسئولین واحد بهداشت خانواده مورخ 16 مهرماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٥:٠٨ - 1398/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
از سرای سالمندان معصوم شهرستان دزفول بازدید بازدید شد.
با حضور مدیریت سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت و همچنین سایر مدیران و کارشناسان این معاونت، مورخ 13 مهر ماه 1398 از سرای سالمندان معصوم شهرستان دزفول بازدید شد.
 ١٤:٥٠ - 1398/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه رهنمود های غذایی در کنترل بیماری های غیر واگیر برگزار شد.
کارگاه رهنمود های غذایی ایران با هدف آشنایی با راهنماهای غذایی برای مردم در راستای ارتقاء کیفیت تغذیه و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر برای گروههای سنی مختلف با حضور کارشناسان تغذیه مراکز بهداشت شهرستانها، مهر ماه 1398 در معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٧:٥٠ - 1398/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته معاونتی هفته ملی سلامت سالمندان(9-3مهرماه) در معاونت بهداشت برگزار شد.
کمیته معاونتی هفته ملی سلامت سالمندان (9-3مهرماه) با حضور دکتر مسعودی فر معاون بهداشت، مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت، مدیر گروه سلامت خانواده، جمعیت و مدارس و همچنین سایر مدیران گروه مورخ 2 مهر ماه 1398در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٧:٤٧ - 1398/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه یک روزه تدوین رسانه های آموزشی برگزار شد.
کارگاه یک روزه تدوین رسانه های آموزشی با حضور مسئولین و کارشناسان آموزش و ارتقای سلامت، کارشناسان آموزش سلامت مرکز آموزش بهورزی، کارشناسان ستادی و کارشناسان فنی کمیته رسانه معاونت بهداشت مورخ 27 شهریور ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٧:٣٠ - 1398/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط
دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پیامی فرارسیدن چهارم مهرماه روز جهانی بهداشت محیط را به کلیه کارشناسان بهداشت محیط این دانشگاه تبریک گفت.
 ١٢:٤٨ - 1398/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته معاونتی مرگ کودکان زیر 5 سال (نوزادان و کودکان 1-59 ماهه) در معاونت بهداشت برگزار شد
کمیته معاونتی مرگ کودکان زیر 5 سال (نوزادان و کودکان 1- 59 ماهه) با حضور دکتر مسعودی فر معاون بهداشت مدیران شبکه و روسای مراکزبهداشت شهرستانها مورخ یکشنبه 31 شهریور ماه 1398 در معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٢:٠١ - 1398/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

گروه غیرواگیر

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه