**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

 • برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی ایدز در معاونت بهداشتی
  مهندس محبی مدیرگروه پیشگیری از بیماریهای واگیر معاونت بهداشت خبر داد...

 • هم اندیشی کارشناسان تغذیه معاونت بهداشتی با کارشناسان غذا و دارو
  مورخ ششم آبان 95 جلسه ای با همکاری معاونت غذا و دارو در سالن آموزشی معاونت بهداشتی در راستای ارتقاء کارایی و توانمندسازی کارشناسان تغذیه با موضوع اصول برچسب خوانی محصولات غذایی برگزار گردید...

 • برگزاری کمیته دانشگاهی تفاهم نامه برنامه ملی ثبت سرطان در معاونت بهداشتی
  دکتر شفیعی نیا مدیرگروه محترم بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی از تشکیل کمیته دانشگاهی تفاهم نامه برنامه ملی ثبت سرطان در تاریخ 14/9/95 در معاونت بهداشتی خبر داد...

 • برگزاری چهارمین جلسه تدوین سند دانشگاهی بیماریهای غیرواگیر
  در ابتدای این جلسه دکتر شفیعی نیا به بیان مصوبات تصویب شده در کمیته گذشته پرداخت و در ادامه درخصوص تفاهم نامه همکاری تدوین سند دانشگاهی بین معاونت بهداشت با سایر معاونت ها توضیحاتی ایراد نمود...

 • کارگروه هماهنگی شهرستانی ماده 37 برنامه پنجم توسعه کشوری
  کارگروه شهرستانی ماده 37 سه شنبه با حضور ریاست محترم مرکز بهداشت دزفول مهندس پورآیین و مدیر گروه محترم بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی دکتر شفیعی نیا و نماینده محترم فرمانداری ، دادگستری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت غذا و دارو و شهرداری در سالن معاونت بهداشتی برگزار گردید ...

عنوان

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری نشست فصلی مادران در معاونت بهداشتی
اولین نشست فصلی کارشناسان مادران مورخ 96/02/26 درمعاونت بهداشتی با حضور کارشناسان سلامت مادران شهرستانهای دزفول ، شوش و گتوند وهمچنین مربیان مامایی مراکز آموزش بهورزی برگزار شد
 ١٤:٠٦ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری نمایشگاه آشنایی با بیماری های واگیر بومی در دانشگاه علوم پزشکی دزفول
به منظور آشنایی دانشجویان با بیماری های واگیر دار بومی، غرفه پیشگیری از بیماری های واگیر در معاونت آموزشی دایر گردید که از جمله فعالیت آن می توان به توزیع محتوی آموزشی، مشاهده نمونه های میکروسکوپی انگل بیماری سالک، مالاریا و آشنایی با وسایل و تجهیزات پیشگیری از بیماری شیستوزومیازیس اشاره کرد.
 ١٤:١٢ - 1396/02/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری جلسه فصلی جوانان و نوجوانان در معاونت بهداشتی
نشست فصلی برنامه جوانان و نوجوانان مورخ 96/02/25 در محل معاونت بهداشتی دانشگاه با حضور کارشناس سلامت جوانان ،نوجوانان و مدارس ستادی شهرستانها برگزار گردید .
 ١٣:٥١ - 1396/02/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری دومین نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی در دانشگاه علوم پزشکی دزفول با همکاری معاونت درمان و معاونت بهداشت
دومین نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی در تاریخ چهارشنبه 20 تا 23 اردیبهشت ماه به مدت سه روز در محل پارکینگ معاونت درمان برگزار شد.
 ١٢:١٣ - 1396/02/27 - نظرات : ١متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری اولین نشست فصلی کارشناسان مدیریت خطر بلایا در معاونت بهداشتی
اولین نشست فصلی کارشناسان مدیریت خطر بلایا در معاونت بهداشتی مورخ 96/02/23 در محل سالن آموزش این معاونت با حضور کارشناسان شهرستانهای دزفول ، شوش و گتوند و با محوریت ارائه گزارش اجرای برنامه ها در سال 95 برگزار شد.
 ١٤:٢٣ - 1396/02/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری کارگاه ایمنسازی،زنجیره سرد و عوارض متعاقب ایمنسازی در معاونت بهداشتی
کارگاه ایمنسازی،زنجیره سرد و عوارض متعاقب ایمنسازی با حضورکارشناسان واحدهای پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر و نیز مربیان بهورزی شهرستانهای تحت پوشش در معاونت بهداشتی تشکیل گردید.این کارگاه با هدف ارتقای آگاهی و آشنایی کارکنان با آخرین تغییرات برنامه ایمنسازی و عواقب متعاقب واکسیناسیون در سالن آموزش معاونت بهداشتی برگزار شد.
 ١٣:٤٦ - 1396/02/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه آموزشی سامانه جامع بازرسی توسط گروه مهندسی بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دزفول برگزار گردید.
در راستای اجرای برنامه های مرکز سلامت محیط کار و با توجه به اهمیت ثبت اطلاعات معاینات شغلی در سامانه جامع بازرسی بهداشت حرفه ای کارگاهی با عنوان سامانه جامع بازرسی در معاونت بهداشتی برگزار گردید.
 ١٤:١٧ - 1396/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری جلسه توجیهی و آموزشی مباحث ادغام بیماریهای غیرواگیر در نظام شبکه
جلسه توجیهی و آموزشی مباحث ادغام بیماریهای غیرواگیر در نظام شبکه مورخ 16 اردیبهشت ماه سال 1396 در سالن معاونت بهداشت با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشتی و کارشناسان گروه غیرواگیر معاونت بهداشتی ، جهت مسئولین واحد ها و کارشناسان غیرواگیر، کارشناسان تغذیه ، مسئول واحدهای سلامت خانواده و جمعیت، کارشناسان سالمندان و میانسالان و مدیران آموزشگاه بهورزی شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند برگزار شد.
 ١٣:٤٨ - 1396/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری اولین نشست فصلی کارشناسان سلامت باروری در سال 1396
اولین نشست فصلی کارشناسان سلامت باروری در تاریخ 17/ 02/ 96 با حضور کارشناسان سلامت باروری ستاد مراکز بهداشت شهرستانها و آموزشگاه بهورزی شهرستانهای تحت پوشش دانشگاه، در سالن آموزش معاونت بهداشتی برگزار گردید.
 ١٣:١٩ - 1396/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای فرزند پروری (نوجوان سالم من ) درجهت برنامه های پیشگیری از اعتیاد
در راستای اجرای برنامه های نظام نوین تحول سلامت و ضرورت ارتقاء دانش بالینی کارشناسان سلامت روان جهت ارائه خدمات آموزشی به عموم مردم کارگاه آموزشی مهارتهای فرزند پروری برگزار گردید
 ١١:٠٨ - 1396/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

بهداشت خانواده

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه