*****پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال*****مواد سوختي و ترقه را در مقادير کم يا انبوه هرگز در منزل نگه داري نکنيم..........به خاطرداشته باشيد همواره استفاده نادرست و بي رويه از وسايل آتش بازي و روشن کردن آتش هاي بزرگ حوادث ناگواري بدنبال دارد..........از آتش زدن لاستيک ، هيزم ، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداري نمائيم.........- کبريت و مواد آتش زا را از دسترس کودکان دور نگه داريم..........به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهيم......... از پارک اتومبيل در کوچه ها و معابر تنگ خودداري کنيم چرا که آتش بازي در نزديکي وسايط نقليه که حامل بنزين و مواد سوختي هستند در صورت کمترين نشت و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي گرداند که چاشني انفجار آن کشيده شده است..........مراقب اعمال و رفت و آمد فرزندان خود بوده و به آنها جهت پرهيز از آتش و ترقه بازي و ساخت مواد منفجره دستي هشدار دهيم..........به صاحبان فروشگاههاي مواد شيميايي و رنگ فروشيها توصيه مي کنیم که از فروش هرگونه مواد آتش زا و مواد شيميايي به کودکان و نوجوانان خودداري نمايند...........در صورت بروز هرگونه حريق و يا حادثه ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت با تلفن 125 با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشاني دقيق اطلاع دهيم و در صورت آسیب دیدن فرد یا افراد با 115 تماس گرفته شود..........در شادی های فرزندان دلبندمان مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم
گروه غیرواگیر

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

 • آزمایشگاههای رفرانس معاونت بهداشت با حضور دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول و دکتر مسعودی معاون بهداشت این دانشگاه افتتاح شد.
  مراسم افتتاحیه آزمایشگاههای رفرانس معاونت بهداشت با حضور دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول و دکتر مسعودی معاون بهداشت این دانشگاه مورخ 13 اسفند ماه 1397 برگزارشد.

 • برگزاری مانور برنامه مدیریت مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سلامت نوروزی سال 1398
  مانور برنامه سلامت نوروزی 1398 بر اساس دستورالعمل ابلاغی مرکز سلامت محیط و کار همزمان با سایر دانشگاه های کشور مورخ 20 اسفند 1397 با حضور معاون فنی معاونت بهداشت، مدیرگروه و کارشناسان مهندسی بهداشت محیط این معاونت، روسای مراکز بهداشت شهرستانها و همچنین نمایندگانی از ادارات و سازمانهای مختلف در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

 • برگزاری نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی با همکاری گروه سلامت مادران معاونت بهداشت و معاونت درمان در مصلای نماز جمعه دزفول
  نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی با همکاری گروه سلامت مادران معاونت بهداشت و معاونت درمان مورخ 10 اسفند ماه 1397 در مصلی نماز جمعه دزفول برگزار شد.

 • بزرگداشت روز جهانی رژِیم درمان گر در معاونت بهداشت برگزار شد
  با حضور مهندس جودکیان مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت و کارشناسان این گروه در سطح دانشگاه علوم پزشکی دزفول، مراسم بزرگداشت روز جهانی رژیم درمان گر در سالن جلسات معاونت بهداشت این دانشگاه برگزار شد.


عنوان

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
اولین کمیته معاونتی" کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر" در معاونت بهداشت برگزار شد.
اولین کمیته معاونتی" کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر" با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت و مدیران گروه سلامت خانواده جمعیت و مدارس، توسعه شبکه، بهداشت محیط، بهبود تغذیه جامعه، سلامت روان و همچنین کارشناسان بیماری های غیرواگیر و بهداشت محیط مورخ 21 فروردین ماه 1397 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٤:٤٨ - 1398/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
اعلام مهمترین نیازهای ساکنان اردوگاه های اسکان اضطراری در شهرستان شوش؛
جلسه مشترک بررسی راهکارهای کمک به سیل زدگان شهرستان شوش در حوزه سلامت به میزبانی امام جمعه دزفول
جلسه مشترک بررسی راهکارهای کمک به سیل زدگان شهرستان شوش در حوزه سلامت به میزبانی امام جمعه دزفول در حال برگزاری است.
 ٠٩:٣٨ - 1398/01/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه مدیریت تغذیه در بحرانها و شرایط اضطراری در معاونت بهداشت برگزار شد.
کارگاه مدیریت تغذیه در بحران وشرایط اضطراری با دبیری گروه بهبود تغذیه جامعه و با همکاری گروه مهندسی بهداشت محیط و گروه مدیریت خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت جهت کارشناسان تغذیه مراکز بهداشت شهرستان های دزفول، شوش و گتوند مورخ 19 اسفند ماه 1397 درسالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٣:٢٠ - 1397/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
بزرگداشت روز جهانی رژِیم درمان گر در معاونت بهداشت برگزار شد.
خدمات ارزشمند تغذیه دانان یک زنجیره کلیدی در بخش مشاوره، پیشگیری و درمان بیماری ها است
 ١٣:١٠ - 1397/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه مهارتهای اجتماعی در جوانان در معاونت بهداشت برگزار شد.
کارگاه مهارتهای اجتماعی درجوانان با اولویت کنترل خشم و با حضور کارشناسان جوانان و نوجوانان ستاد شهرستان ها، آموزشگاه بهورزی و مراقبین سلامت شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند مورخ 5 اسفند ماه 1397 در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.
 ٠٩:٢٩ - 1397/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی بصورت مشترک با معاونت درمان در مصلی نماز جمعه دزفول برگزار شد
نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی با همکاری گروه سلامت مادران معاونت بهداشت و معاونت درمان مورخ 10 اسفند ماه 1397 در مصلی نماز جمعه دزفول برگزار شد.
 ٠٩:٢٢ - 1397/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
مانور برنامه مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نورزوزی سال 1398 در معاونت بهداشت برگزار شد.
مانور برنامه سلامت نوروزی 1398 بر اساس دستورالعمل ابلاغی مرکز سلامت محیط و کار همزمان با سایر دانشگاه های کشور مورخ 20 اسفند 1397 با حضور نمایندگانی از ادارات و سازمانهای مختلف در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ٠٨:٢٨ - 1397/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول آزمایشگاههای رفرانس معاونت بهداشت افتتتاح شد..
مراسم افتتاحیه آزمایشگاههای رفرانس معاونت بهداشت با حضور دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول و دکتر مسعودی معاون بهداشت این دانشگاه مورخ 13 اسفند ماه 1397 برگزارشد.
 ١٠:٠٥ - 1397/12/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
اتاق تست بیلی (Bayley )به منظور ارایه خدمت به کودکان شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند تجهیز و راه اندازی شد
به منظور کمک به متخصصین اطفال جهت تشخیص کودکان مشکوک به اختلالات تکاملی، اتاق تست بیلی به منظور ارایه خدمت به کودکان شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند راه اندازی و توسط ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول افتتاح شد.
 ١٨:٢٦ - 1397/12/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
سیزدهمین نشست فصلی کارشناسان سلامت میانسالان و سالمندان در معاونت بهداشت برگزار شد
سیزدهمین نشست فصلی کارشناسان سلامت میانسالان و سالمندان و پنجمین نشست سال 97 با حضورکارشناس سلامت میانسالان وسالمندان معاونت بهداشت، کارشناسان آموزشگاه بهورزی و کارشناسان برنامه در شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند با هدف ارتقاء خدمات سلامت میانسالان و سالمندان مورخ 12 اسفند ماه 1397 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٣:٣٥ - 1397/12/15 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

گروه غیرواگیر

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه